Wilgotnościomierz VI-D3 to idealne rozwiązanie dla właścicieli przyczep kempingowych już od ponad 20 lat. Idealny w przypadku wycieków i innych problemów z wilgocią. Idealnie sprawdzi się przy zakupie używanej przyczepy kempingowej, aby uniknąć nietrafnego zakupu.

Test przyczepy/ kampera:

Zaleca się, aby sprawdzić wilgotność przyczepy/kampera raz lub dwa razy w roku. Miernik VI-D3 został specjalnie zaprojektowany do tego zadania. Pomiary są przeprowadzane nieniszcząco, ponieważ fale elektromagnetyczne przechodzą bezpośrednio przez materiał. Dlatego też pomiar z tworzywa sztucznego lub sklejki nie stanowi problemu. Pomiary są wykonywane w przyczepie kempingowej i najlepiej wykonywać je tam, gdzie mogą wystąpić przecieki. Takie miejsca to: narożniki, drzwi, okna i krawędzie. Wyniki zostają wyświetlone, najlepiej je zapisać i sporządzić listę z notatką, gdzie dokładnie dokonano pomiaru.

Nie zapominaj, że wyniki są podane w skali Caissona 15, która jest skalą względną i nie reprezentuje wartości procentowej. Ze względu na różnorodność materiałów, wszystkie pomiary mogą być wykonane tylko względnie. Dokonując pomiaru możesz porównać nowe wartości ze starszymi. Jeśli zauważysz jakieś poważne zmiany, możliwe, że masz problem z zawilgoceniem i najlepiej skontaktuj się ze specjalistą.

Zmierzone wartości można interpretować w następujący sposób:

  • 2,5 do 3,0 - normalna wartość dla suchej masy,
  • od 3.0 do 5.5 - za ścianą mogą znajdować się metalowe profile, które wpływają na pomiary. Mogą to być wartości normalne i powinny pozostać stabilne,
  • 5.5 i więcej - należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie dokonaliśmy pomiaru. Jeżeli ich wartości zmieniają się w określonym czasie, istnieje duże prawdopodobieństwo  wystąpienia zawilgocenia.

Ważne jest, aby dobrze znać swój kamper/przyczepę, a także posiadać podstawową wiedzę na temat jej budowy. 


Pomiary
Całkowita waga z walizką 340g
Metoda pomiaru sensor pomiarowy znajdujący się w górnej części
Waga bez baterii 130g
Waga z baterami 140g
Wymiary urządzenia z walizką (Dł. x Szer. x Wys.) 22,5cm x 4cm x 18,5cm
Zużycie energi 59 mA
Techniczna
Opakowanie plastikowa walizka
Temperatura działania od 5?C do ~ 40°C
Wyświetlacz monochromatyczny, 128 x 64 Pikseli, podświetlany
Zasilanie baterie, 9 Voltów, 6F22

VI-D3 Miernik wilgotności przyczep kempingowych

  • 685,00 zł

  • Bez podatku: 556,91 zł

Tagi: VI-D3 Miernik wilgotności przyczep kempingowych, VI-D3, przyczepy kempingowe, przyczepa, kemping, kamper, wilgotności, wilgotność, miernik